Medigel Z, yaranın kökeni cerrahi, travmatik veya yanık nedeniyle keloid aşamasından önce hipertrofik skar oluşumunu önler.

Polimerlerin hipertrofik ve keloid skarların önleyici tedavisinde etkinliğini çeşitli çalışmalar kanıtlamıştır.
Medigel Z, üç bloklu bir kopolimer ve tıbbi sınıf mineral yağın bir kombinasyonudur.

Başlangıçta yanık izlerinin tedavisi için Medigel Z çok daha geniş bir uygulama alanına sahiptir: plastik cerrahi, ortopedi, podiatri vb

Başlangıçta ciddi yanıklardan kaynaklanan yara izlerinin tedavisi için tasarlanan MedigelZ ® , özellikle plastik ve estetik cerrahi , ortopedi ve podiatri alanında çok daha geniş bir etki alanına sahiptir . Medigel Z ® ‘ nin bir uzantısı olarak , aynı teknolojiyi kullanarak ancak kendinden yapışkanlı olma avantajına sahip olan Medipatch yaratıldı .

MedigelZ ® , kıkırdama özelliklerine ek olarak, sekiz ila on iki haftalık çok uzun bir kullanım ömrünün yanı sıra büyük bir elastikiyet formülüne sahiptir . Çalışmalar *, optimum kullanım koşullarında bu sürenin 6 aya ulaşabileceğini bile kanıtlamıştır.

 

Ciddi yanıklar konusunda uzmanlaşmış rehabilitasyon merkezlerinde yürütülen çalışmalar MedigelZ ürünler göstermiştir ® aralığı verdik vakaların% 75’inden fazlasında çok iyi sonuçlar.